/SLEDGE HOKEJ
SHK LAPP
Zlín

/ NAROZENÍ
různé

/ SPEED TEAM
2017

/ DISCIPLÍNA
SLEDGE HOKEJ

NOHY KE STŘÍLENÍ GÓLŮ NEJSOU POTŘEBA

Sledge hokejový tým SHK LAPP Zlín vznikl v roce 1999 jakožto první v České republice. Několik let trvalo, než se zlínští hokejisté na sáňkách stali Evropě konkurence schopni, všechno ale bylo k něčemu. Zlínský tým v historii vychoval nespočet hráčů, kteří ve velké míře nyní účinkují ať už v české, či slovenské reprezentaci.

V současnosti se zlínský klub řadí k nejlepším Evropě. Za čtrnáct sezon v České lize posbíral dvanáct medailí, čtyři bronzové, čtyři stříbrné a čtyři zlaté. První mistrovský titul zapsali Moravané v roce 2012, následně v letech 2015, 2016 a 2017 zkompletovali zlatý hattrick.

Nedílnou součástí mezi zlínskými úspěchy je triumf na turnaji Malmö open, kde v únoru roku 2016 ve velmi silné konkurenci Zlínští vybojovali velmi nečekané zlato. Zařadili se tak na špičku evropského žebříčku.

Již sedm let taktéž tým SHK LAPP Zlín pořádá v září domácí mezinárodní turnaj, který je řazen mezi nejlepší v Evropě. Zde na zlato především díky ruským týmům ale hostitelé nikdy nedosáhli. Alespoň zatím.